Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

FUE Saç Ekimi

Saç ekim operasyonunda en yaygın teknoloji, lokal anestezi altında yapılan, mikromotor yardımıyla köklerin toplandığı FUE tekniğidir. Bu teknik saç ekim yöntemlerinin tümüne temel oluşturmaktadır. Tüm saç ekim yöntemlerinde temel aşamalar aynıdır. Kökler toplanır, kanallar açılır ve alınan kökler açılan kanallara ekilir. Köklerin alım işlemi sırasında kullanılan cihaz, kanallar açılırken ve ekim aşamasında kullanılan aletlerin farklılıkları, saç ekim tekniklerinin farklı isimlendirilmesine yol açar.

FUE (Foliküler Ünite Ekstrasyonu), saç ekim operasyonlarında uygulanan en güncel yöntemdir. Bu yöntemin özelliği, saç derisinde kesi ve dikiş izi kalmamasıdır. İyileşme süreci hızlıdır. Bu nedenle de tercih edilme oranı yüksektir.

İşlem lokal anestezi altında uygulanır. Saç köklerinin alınacağı donör bölge, işlem için hazırlandıktan sonra , saç kökleri FUE motoru (mikromotor) yardımıyla tek tek toplanır ve uygun koşullarda bekletilir.  Sonrasında saç çizgisi hastanın istekleri doğrultusunda, doğallığın yakalanması için doğru oranlarla hesaplanır. Ardından kanal açma işlemine geçilir. Kanallar açılırken lateral slit yöntemi ile saçın yapısına uygun büyüklükte ve derinlikte kesiler açılır. Bir diğer önemli nokta ise kanalların açısıdır. Doğal saç şeklinin yakalanmasında en büyük etken olan açılar, başın her alanında farklı olmalıdır. Son aşamada da alınan kökler kanallara dikkatli bir şekilde yerleştirilir.