Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi ve saçında seyrekleşme problemi olan kadın ve erkeklerde saç mezoterapisi uygulamaktayız.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, keratolitik bazı ajanlar, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye direkt enjekte edilmesi işlemidir. Saç mezoterapisi saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini artırmak ve incelmiş saçların güçlenmesi amacıyla saçlı deriye uygulanan bir tedavi yöntemidir. İşlem 8-10 seans şeklinde uygulanır ve yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Saç mezoterapisi uygulanan saçlı deride kan dolaşımı artışı sağlanır ve bu işlem saçın kalınlaşmasına yardımcı olur. Saç köklere daha iyi tutunacağından dökülmesi engellenmiş olur. Saç Mezoterapisi tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damarların uçlarına ulaşan ilaç hızlı bir biçimde etkisini gösterir. Bu yöntemin diğer ilaç tedavilerine göre daha faydalı olmasının nedenleri; ilaçların küçük dozlarda bölgesel kullanması, yan etki riskinin önemsiz sayılabilecek kadar az olması ve sonuçların hızlı ve etkili olmasıdır.

Saç Mezoterapisi Faydaları

Saç mezoterapisi sadece saç dökülmesini yavaşlatmak için değil, canlılığını kaybetmiş kuru saçlara sağlıklı ve canlı bir görünüm vermek, saçlardaki yağlanmayı ve saç diplerindeki kaşıntıyı engellemek amacıyla da uygulanır. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen saç mezoterapisi herhangi bir anestezi gerektirme ve 20 – 30 dakika gibi bir süre içinde uygulanabilir. Etki göstermesi için seansların bitmesi beklenmelidir. Saçların zayıflayıp dökülme belirtilerinin başlamasıyla beraber mezoterapi seanslarının başlaması tavsiye edilir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Herhangi bir sorun olmasa da mevsim geçişlerinde saç dökülmesi yaşanabilir. Bu dönemde de tıbbi bakım olarak saç mezoterapisi uygulanabilir. Özellikle yaz mevsimi bitişinde güneş ve denizden yıpranan saçlar için birkaç seans yeterli olabilmektedir. Mezoterapinin lokal bir teknik olması yan etki ihtimalini da en aza indirmiştir. Saç mezoterapisi saç ekimleri sonrasında yeni gelişen saçların kuvvetlenmesi ve çıkış hızının arttırılması için de tercih edilebilir.

Saç Mezoterapisi Etkili Midir?

Saç ve saçlı deriye dışardan sürülen ürünlere göre etkinliği karşılaştırılmayacak kadar üstündür. Uygulanan ilaçlar ve yapılan iğneler dolayısıyla bölgede bir irritasyon oluşur. Bu durum kan birikmesine, biriken kanın içine nüfuz eden ilaçların da bütün saçlı deriye yayılmasına sebebiyet verir. Böylece saç telleri köklerinden beslenmiş olurlar. Saç mezoterapisi doktorun önerdiği sıklıkta yapılırsa bir süre sonra küçük kan damarları oluşur. Yani saç mezoterapisi temelde saç köklerine ihtiyaç duyduklarını verirken bir yandan da o bölgenin kan damarlarını ve damarların kan tutma faaliyetlerini arttırarak etkisini gösterir. Hormonsal ve genetik saç dökülme durumlarında bu yöntem destek tedavi olarak kullanılabilir. Mezoterapi yönteminde uygulanan karışım, kişinin gereksinimlerine göre planlanabilmektedir. Saçın gelişimi için ihtiyaç duyulan eksiklerin giderilmesi doğrultusunda uygulandığı için, daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunması sağlar. Mezoterapide eksik olan yapılar ufak dozlarda saç köküne aktarılmaktadır. Saç mezoterapisinin sonuçları oldukça hızlı olup, etkili bir tedavi yöntemidir.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

Saç dökülmesi problemi yaşayan genç yaştaki kişilere de uygulanabilmesinde sakıncası yoktur. Saç dökülme problemi olan, saçlarında incelme ve seyrelmeler meydana gelmiş kişilere saç mezoterapisi önerilmektedir. Bu tedaviler sayesinde zayıflamış olan saç kökleri tekrar yenilenmekte, canlandırılmakta ve saç kökleri güçlenmektedir. Sağlık açısında problemi olmayan, alerjileri olmayan herkese saç mezoterapisi uygulanabilir. Mezoterapi tekniği, klinik tedaviler arasında yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Sağlıklı ve güvenilirdir fakat mutlaka uzman doktor tarafından uygulanması gerekir.